W ramach naszej witryny korzystamy z cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi
ustawieniami swojej przeglądarki, które w każdej chwili możesz zmienić. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.
 
 
language selector
globe

 

Poziomy efektów nauczania języka angielskiego

wg. standardów Unii Europejskiej (CEFR).

 

Poziom nauczania
Nazwa poziomu
Efekty nauczania
Podstawowy A1 Uczniowie rozumieją podstawowe instrukcje i są w stanie uczestniczyć w prostych, codziennych rozmowach.
Pre-intermediate A2 Uczniowie potrafią przedstawić swoje opinie na proste, znane z życia codziennego tematy.
Intermediate B1 Potrafią z łatwością rozmawiać na różne znane im tematy, wymieniać opinie o np. wydarzeniach politycznych i kulturalnych, a nawet dyskutować na abstrakcyjne tematy. Rozumieją także informacje publiczne i polecenia..
Upper-intermediate Upper-intermediate Business English, FCE, IELTS, Lower Advanced non-exam B2 Potrafią płynnie rozmawiać na dobrze znane tematy oraz uczestniczyć w dyskusjach i debatach o zróżnicowanej tematyce..
CAE Advanced Business English Higher Advanced non-exam, Legal English, ICFE Higher Advanced English C1 Uczestniczą z dużą swobodą w spotkaniach, płynnie wyrażają swoje opinie związane z ich środowiskiem pracy i codziennego otoczenia, aktywnie uczestniczą w różnego typu konwersacjach oraz potrafią używać abstrakcyjne zwroty i wyrażenia.
CPE C2 Swobodnie potrafią rozmawiać na zarówno skomplikowane i poważne tematy, jak i abstrakcyjne, stosując bez problemu zawodowe zwroty i abstrakcyjne wyrażenia. Rozumieją i stosują niuanse językowe i kolokwializmy, potrafią negocjować, brać udział w naradach oraz dyskutować.

 

 

Poziomy nauczania języka włoskiego

 

Poziom nauczania
 Nazwa poziomu Efekty nauczania
Podstawowy A1 Uczniowie rozumieją podstawowe instrukcje i są w stanie uczestniczyć w prostych, codziennych rozmowach.
Podstawowy + A2 IUczniowie potrafią przedstawić swoje opinie na proste, znane z życia codziennego tematy.
Średnio-zaawansowany B1 Potrafią z łatwością rozmawiać na różne znane im tematy, wymieniać opinie o np. wydarzeniach politycznych i kulturalnych, a nawet dyskutować na abstrakcyjne tematy. Rozumieją także informacje publiczne i polecenia.
Średnio-zaawansowany + B2 Słuchacze potrafią płynnie rozmawiać na  dobrze znane tematy oraz uczestniczyć w dyskusjach i debatach o zróżnicowanej tematyce.
Zaawansowany C1 Uczestniczą z dużą swobodą w spotkaniach, płynnie wyrażają swoje opinie związane z ich środowiskiem pracy i codziennego otoczenia,  aktywnie uczestniczą w różnego typu konwersacjach oraz potrafią używać abstrakcyjne zwroty i wyrażenia.